SMA’lı Osman bebeğe çok kişinin az parası yetecek

Samsun Atakum ilçesinde yaşayan davet merkezi vazifelisi Bahtiyar Çalışkan (24) ile mesken bayanı Tuğba Çalışkanın (24), 1 kilo 400 gram olarak 7 aylık dünyaya gelen çocukları Osman Buğraya 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi (OMÜ) Çocuk Nörolojisi Kliniğinde Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konuldu.

İlaç tedavisi uygulanan Osman bebek için ailesi gen tedavisi masrafları için valilik onaylı kampanya başlattı. Aile çocuklarının sıhhatine kavuşabilmesi için kampanyaya dayanak olunmasını istedi.

.

YARDIM BEKLİYORUZ’ 

Tuğba Çalışkan, Bebeğimi aşılarını yaptırmaya götürmüştüm. Bana orada bu çocuk çok gevşek dediler. Ben de başını tutamadığını ve hareketlerinde farklılık olduğunu söylediğimde beni hastaneye sevk ettiler. Muayene sonunda hekimler SMA testi istedi. Kan alıp onu Ankaraya gönderdiler. Test sonucu olumlu geldiğini öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. Biz Dubaide olan gen tedavisine ulaşmak istiyoruz. Samsunun birinci SMA hastası olan bebeğim için yardım bekliyoruz dedi.

.

ÇOK KİŞİNİN AZ PARASI İLE TEDAVİ MÜMKÜN

Bahtiyar Çalışkan da bebeğinin tedavisi için gerekli masrafın karşılanması ismine valilikten müsaade aldıklarını ve vatandaşlardan takviye beklediklerini söyleyerek, Biz Dubaide hastaneden tedavi teklifi aldık. Bizim bebeğimiz üzere yatağa mahkum o tedaviden sonrası koşabilen hastalar olduğunu öğrendik. Biz bebeğimizin bu tedaviyi olmasını istiyoruz. Lakin bu parayı karşılayacak durumumuz bizim ve etrafımızın yok. Bu çok kişinin az parası ile olabilecek bir şey onun için milyonlara gereksinim var. Biz tek başımıza bu yükün altından kalkamayız. Valilik müsaadesi alıp yardım kampanyasını başlattık. Vatandaşların bize takviye olmasını bekliyoruz diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir