‘Konut’lar Sakarya’nın geleceğine teminat olacak

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm için Sakarya’da çok kıymetli bir adım attı. İnançlı, güçlü ve zelzeleye sağlam yerleşim alanları oluşturmak için KONUT A.Ş’yi kuran Büyükşehir, birinci projesinde 150 vatandaş mesken sahibi olmanın heyecanını yaşattı.

Korucuk bölgesinde başlanan birinci projede yer alan 2+1 ve 3+1 konutlar için Sakarya’da kısa müddette 1000’in üzerinde müracaat yapıldı.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapan kuraya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de katıldı.

150 ADET KONUT İÇİN KURA

Programda AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya, AK Parti Sakarya Vilayet Bayan Kolları Lider Vekili Merve Kalender, Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu ile Büyükşehir Bürokratları yer aldı. Sakarya 5. Noterliği’nin yaptığı kura çekimiyle estetik, kullanışlı ve zelzeleye sağlam olan 75 adet 2+1 ve 75 adet 3+1 konutun sahipleri belirlendi. Ayrıyeten her konut kümesi için 50’şer adet olmak üzere toplam 100 adet yedek isim çekildi.

Programda konuşan Lider Büyük, “15 Kasım’dan 22 Aralık tarihine kadar devam eden müracaat sürecinde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz konut projemizin 150 konutu için ortalama binin üzerinde müracaat aldık. Bu süreçte, siz bedelli hemşerilerimizden gelen ağır ilgi ve inanç bizi gururlandırdı. 99 zelzelesinin bize verdiği ders, 6 Şubat sarsıntısıyla tazelendi. Artık inançlı yapı konusunda verecek bir adım dahi imtiyazımız kalmamıştır. Bu vesileyle Sakarya’mızın zelzele riskiyle karşı karşıya olduğu gerçeği, bizi daha güçlü ve inançlı konutlar inşa etme konusunda şuurlu hale getirdi.”

12 BLOKTA YÜKSELECEK

Proje hakkında öbür ayrıntılardan bahseden Aziz, proje kapsamında 12 blokta yükselecek olan konutların 23 bin metrekarelik geniş bir alana yayılacağını kaydetti.

Kura çekiminde söz alan AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya ise, “Belediye başkanlığı yapmış bir kardeşiniz olarak bilhassa Sakarya’nın son 5 yılında gece-gündüz demeden, arı üzere çalışan Ekrem Aziz liderimiz belediyecilik konusunda örnektir. Liderimizin yapmış olduğu bu çalışmadan ötürü tebrik ediyorum. Hak sahibi olan vatandaşlarımıza şimdiden iyi olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir