Gece kulübüne alınmayınca işletmeciyi öldürdü

Bursa’da caddede yürürken arabadan silahla ateş edilerek öldürülen gece kulübü işletmecisinin katil zanlısı adliyeye sevk edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımları, 19 Haziran gecesi kaldırımda yürürken, yoldan geçen arabadan uğradığı silahlı atak sonucu hayatını kaybeden Arif Akcan’ın (56) katil zanlılarını yakalamak için çalışma başlattı.

Çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını inceleyen gruplar, araba şoförünün C.S, tabancayla ateş edenin ise İ.K. olduğunu belirledi.

SÜRÜCÜ TUTUKLANDI

Cinayetten bir gün sonra Bursa-Ankara kara yolu kenarında yürürken gözaltına alınan C.S, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Tabancayla 6 el ateş edip Akcan’ı öldüren zanlıyı yakalamak için çalışmalarına devam eden gruplar, İ.K’yi dün akşam İnegöl ilçesinde yakaladı.

AŞIRI ALKOLLÜ OLDUĞU İÇİN İÇERİ ALINMADI

Cinayet Ofis Amirliği’nde tabiri alınan İ.K’nin, eğlenmek için İnegöl’de Akcan’ın sahibi olduğu gece kulübüne gittiğini, çok alkollü olduğu için içeri alınmamasına sonlanarak işletmeciyi Bursa’ya kadar takip edip tabancayla vurduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

İ.K, emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edildi.

OTOMOBİLDEN ATEŞ

Arif Akcan (56), Osmangazi ilçesi Kuruçeşme Mahallesi Altıparmak Caddesi’nde 19 Haziran’da saat 03.00 sularında yürürken, yoldan geçen arabadan tabancayla ateş edilmesi sonucu yaralanmış, kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir