CHP medyasında neler oluyor… Kim kimin adamı… Parayı veren iki kişi… Düdüğü çalan kaç kişi…

Hürrem Elmasçı

Çocuklar, Ak Parti’deki ‘bakan-toto’ dün yazım epey ses getirmiş iktidar kulislerinde.

İLGİLİ HABER

AKP’de ‘Bakan Loto’ başladı… İbrahim Kalın’a kesin gözüyle bakılıyor… Ya Soylu… Ya Akar… Ya diğerleri

Seçimi kazananlar bakanlık yarışa girmişken, daha yapılmamış seçimden zaferle çıkılacağını düşünüp, bakanlık paylaşımı yapanlar ise sıkıntılı. Kimden mi bahsediyorum? CHP genel merkezinden! Hevesler kursaklarda kaldı. Yalnızca bunlar değil çocuklar…

Dertli bir küme daha var: CHP medyası…

Valla üzülerek açık konuşacağım; CHP’de bu idare aklı ve bu medya olduğu surece bundan sonraki seçimde alacağı oy yarı yarıya azalır! Hürrem Abla yıllar evvel yazmıştı dersiniz. Ne diyor gençler bu türlü durumlara: ‘At fava kalsın’

HALK TV YAYINLARI

Çocuklar, Halk TV ile başlayayım.

Seçimin sonraki günü. 29 Mayıs sabahı, birinci yayın İsmail Küçükkaya’da idi. Kendisini severim, Ankara’da bir resepsiyonda tanışmıştık fakat o beni hatırlamaz…

Sevgili İsmail Küçükkaya benim aklımla alay mı ediyor, kuşkuya düştüm! Valahi motamot şunu dedi:

– “Kemal Kılıçdaroğlu istifa etsin diyorlar. Neden istifa etsin hiç anlamıyorum…”

Aaa duyunca bi şaşırdım! Sandık başarısızlığı için, seçim adaletsizliklerini, devlet imkanlarının iktidarca kullanılmasını, Sayın Kılıçdaroğlu’nun TRT’ye dahi çıkamamasını filan münasebet gösterdi!

Güzel oğlum, seçimden evvel bunlar aşikâr değil miydi? Bundan evvel ki seçimlerde yapılanlar farklı mıydı?

İsmail Bey neden bu türlü kendinin bile inanmayacağı kelamlar sarf etti?

Ülkede iktisat batmış, gelir dağılımı uçurumu var, adalet-hukuk desen orta ki bulasın, binlerce göçmen topraklarımıza raks ederek giriyor, bu gerçekler yok, yerine “TRT’ye çıkamadı var” o denli mi? İsmail Beyefendisi bu türlü konuşturan ne, kim? Sevgili İsmail, CHP tabanının ağır izlediği Halk TV’de bu manipülasyonu niye yapıyor?

Yakıştıramadım.

Halk Tv’nin öfkeli gazeteciler korosundan Kadri Gürsel’i de akşam dinledim. O da seçim yenilgisinin hatasını Sayın Meral Akşener ve Sayın Ekrem İmamoğlu’nda buldu! Akşener ‘kazanacak aday’ dediği için, İmamoğlu da ‘örtülü cumhurbaşkanlığı kampanyası’ yürüttüğü için Sayın Kılıçdaroğlu kazanamamış, iyi mi?

Gecede, son olarak sazı Fikret Bila ele aldı. Dedi ki:

-“İmamoğlu cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda tez ettiği üzere, genel başkanlık konusunda da ivedi ediyor!”

Herhalde yaşı bana yakın olduğu için gençlere değil de en çok Fikret Beyefendiye kızdım.
Tamam, Halk TV’de seni işe koyanın Sayın Kılıçdaroğlu olduğunu biliyoruz. Epey yıllık Ankara gazetecisine, bu tarafgir bakış açısı yakıştı mı?

Bakın çocuklar Halk TV’de kim kimdir, kim neden yayıncı, anlamak pek güç. Gençten, Can isminde bir çocuk da yorum yapıyor. O da Sayın İmamoğlu için abartılı övgüler düzüyor. Muhakkak ki kanal idaresi, izleyicisi daha çok olan ünlü isimlerle bir strateji konuşuyor, daha az izlenen programcıları ise hür bırakıyor. Böylelikle kendisine tenkit gelirse savunma alanları yaratıyor. Ne kurnazlık değil mi?

TELE 1 YAYINLARI

Çocuklar, Tele 1’e gelince, orada esasen iki yıldır Sayın Kılıçdaroğlu destekçiliği yapılıyor. Tele 1’de Sayın Kılıçdaroğlu’na rağmen hiçbir şey olmaz, olamaz deniyor.

Onlarda dün gece Barış Yarkadaş’ı çıktı yayına. Tabi ki gayede Ekrem İmamoğlu vardı! Barış Bey de İmamoğlu’na verdi veriştirdi. Neden bunu yapıyorlar? Kim kulaklarına ne fısıldıyor, anlamam güç çocuklar…

KRT’ye hiç girmiyorum onun sahibi zati Tuncay Özkan! Beklentiyi yükseltmeye gerek yok.

KASA KİM

Benim meraklı çocuklarım…

Sizler, CHP medyasında “kim kimdir” sorusunun cevabını merak ediyorsanız gerçekleri öğreneceğiniz iki kişi var:

Biri Tuncay Özkan…

Diğeri de Bülent Kuşoğlu…

Paranın başında bu iki isim var! Yakında hangi medyaya ne paralar verdiler ortaya çıkacak, hiç merak etmeyin. İnanır mısınız hiç okunmayan, seyredilmeyen yerlere bile ne paralar verdiler. Ki bu kadar paranın ortaya çıkması çok baş ağrıtacaktır.

Hadi bana müsaade şimdilik…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir