Canan Kaftancıoğlu’ndan Seçim Güvenliği Açıklaması: ‘En Büyük Risk Aralığımız Deprem Bölgesinde’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında değerli açıklamalarda bulundu. Sarsıntı bölgesinde seçim güvenliği açısından risk bulunduğunu söyleyen Kaftancıoğlu, oy kullanacak her yabancı asıllı vatandaşı ise bildiklerini söyledi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzeleler, 11 vilayette yıkıma neden olmuş ve resmi sayılara nazaran 45 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Depremler sonrasında milyonlarca insan ise evsiz kalmıştı. Bölgeden başka kentlere göç yaşanmıştı.

Depremde, resmi olarak açıklanandan çok daha fazla kişinin hayatını kaybettiğini söyleyen Canan Kaftancıoğlu’nun, Sözcü TV’ye yaptığı açıklamalar şu biçimde;

“Şu tasa daima oluyor. Bütün Suriyelilere, yabancılara oy kullandıracaklar. O kadar kolay değil. İstanbul’da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapılıp, oy kullanabilecek vatandaşları tek tek biliyoruz. Bunları takip ediyoruz. Kimi kent efsanelerinde söylendiği üzere “Hadi sen vatandaş oldun, çabucak git oy kullan” üzere değil. Buradaki süreçler denetim altında.”

“Ancak sarsıntı bölgesinde şöyle bir riskimiz var. Beşerler vilayet dışına gittiler, adres güncellemesi yapacaklar, hala her vakit olduğu üzere verdikleri sayılar gerçek değil.”

“Üzülerek söylüyorum, kayıplarımız verilen sayıların çok daha üstünde. Bu kayıpların açıklanacak seçmen listesinden düşürülmesi lazım.”

“Düşürülmezse şayet o şahısların yerine, o kadar berbatlar, o kadar ahlaksızlar ve o kadar bu işleri yapmaya yatkınlar ki, oy kullanmaya kalkabilirler. En büyük risk aralığımız orası. Onun dışında risk aralığı yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir